Najnovšie články

Oplatí sa byť v roku 2020 živnostníkom?

Mesačné poplatky, ktoré musia platiť samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) alebo živnostníci, sa každoročne menia. Aké zmeny čakajú živnostníkov tento rok? Oplatí sa vôbec byť živnostníkom?

 Celý článok Pridané 12.02.2020

Mladomanželské pôžičky prešli zmenou. Budú výhodnejšie?

Od 1. januára 2020 je v platnosti novela zákona, ktorá mení podmienky mladomanželskej pôžičky, o ktoré bol minulý rok nižší záujem, ako sa očakávalo. Budú teraz výhodnejšie?

 Celý článok Pridané 29.01.2020

Stráca stavebné sporenie svoju atraktivitu? Toto sú najväčšie zmeny, ktoré nás tento rok čakajú

Stavebné sporenie získalo úplne novú podobu, čo bolo dôsledkom toho, že za celé obdobie jeho vývoja sa nič podstatné nemenilo a produkt sa stával zastaraným. Práve počas minulého roka boli navrhnuté a schválené najväčšie zmeny od jeho samotného vzniku. Spĺňate stále podmienky na získanie štátnej prémie? Bude stavebné sporenie pre sporiteľov naďalej atraktívne?

 Celý článok Pridané 16.01.2020

V novom roku budeme bohatší!

Od 1. januára nás čaká množstvo zmien, či už v oblasti hypoték, sporenia alebo daní a platenia odvodov. Veľa zmien je pozitívnych, čo znamená, že by sme sa predsa len mohli mať lepšie. Poďme sa však pozrieť na zmeny, vďaka ktorým budeme v roku 2020 o čosi bohatší.

 Celý článok Pridané 01.01.2020

Prešov ako upozornenie

Poistenie nehnuteľnosti, teda poistenie „stien“, okien..., teda pevných súčastí bytu, domu.  Najdôležitejšie je mať poistnú sumu na aktuálnu hodnotu vašej nehnuteľnosti.  Skontrolujte si to, odporúčam ešte dnes!

 

Ak by nastala totálna škoda, tak ako to bolo na bytoch v Prešove a klient má poistenú nehnuteľnosť  napríklad na 20.000€, tak poisťovňa vyplatí maximálne túto sumu...čo by stačilo tak na „jednu izbu“ a nie na kúpu nového bytu.  

Nehovoriac  o tom, ak boli byty v Prešove založené v prospech banky, keďže niektoré byty boli kupované na hypotekárne úvery, tak ako to robí väčšina z nás.

 

Poistenie „vnútra“ bytu, domu, teda poistenie domácnosti. Takisto veľmi dôležité je mať aj toto pripoistenie a tiež na aktuálnu hodnotu vašich vecí v domácnosti, ako zariadenie bytu, spotrebiče.

 

Poistenie zodpovednosti za škodu z držby nehnuteľnosti – najviac podceňované riziko u klientov! Nikdy človek nevie čo môže užívaním svojej nehnuteľnosti spôsobiť druhým, napríklad susedom.  

 

To boli stručné informácie s popisom rizík, ktoré treba mať zahrnuté v poistnej zmluve. V prípade záujmu o kontrolu poistenia vášho majetku sa mi, prosím, ozvite a zistíme tak, ako máte váš možno aj celoživotne nadobudnutý majetok ochránený voči rizikám, ktoré ako sme sa presvedčili, hrozia.

 

 

 Celý článok Pridané 19.12.2019

Bankujete cez mobil?

Slovensko je v oblasti platieb cez internet či prostredníctvom smartfónov a smart hodiniek jednou z popredných a najviac inovatívných krajín v strednej Európe. Pred tromi rokmi internet banking využívali maximálne dve tretiny Slovákov. V súčasnosti využíva internet banking a mobile banking až 78 % Slovákov, čo je naozaj pomerne vysoké číslo.

 Celý článok Pridané 18.12.2019

Získať úver bude od januára opäť ťažšie. Aké sú nové podmienky?

Extrémne rýchle zadlžovanie Slovákov prispelo k tomu, že získať úver bude od nového roka opäť o čosi zložitejšie pre žiadateľov o akýkoľvek úver. Regulácia zo strany Národnej banky Slovenska by tak mala pomôcť spomaliť tempo nafukovania realitnej bubliny drahých nehnuteľností a znížiť zadlžovanie Slovákov.

 Celý článok Pridané 04.12.2019

Od januára nás čakajú zmeny v daniach. Kto ich pocíti najviac?

Od 1. januára 2020 prichádza do platnosti novela zákona o dani z príjmov, ktorá prinesie veľa pozitív a výrazné úspory. Zmeny v daniach sa dotknú právnických osôb, podnikateľov, osôb v slobodnom povolaní a samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO).

 Celý článok Pridané 20.11.2019

Rýchla pôžička poslúži, no môže vás i potrápiť

Rýchle pôžičky sú krátkodobým riešením akútnych finančných problémov a najmä u Slovákov sa stali obľúbenými. Ich popularite pomohlo najmä to, že bez zdĺhavého čakania môžete mať peniaze takmer okamžite. Rýchle pôžičky sú okrem iného aj lacnou možnosťou získania finančného obnosu.

 Celý článok Pridané 06.11.2019

Mladomanželskú pôžičku môže získať viac žiadateľov ako doposiaľ

Štátny fond rozvoja bývania prišiel s možnosťou mladomanželských pôžičiek, ktoré mali v minulosti veľmi dobrú odozvu. Novela zákona s miernejšími podmienkami pre žiadateľov sa dostala do druhého čítania.

 Celý článok Pridané 23.10.2019