Podávate odklad daňového priznania? Niektoré spôsoby už nebudú platné
24. 02. 2022

Podávate odklad daňového priznania? Niektoré spôsoby už nebudú platné

Termín podania daňového priznania je štandardne 31. marec 2022, no mnohí sa rozhodnú pre jeho odklad. Ten je potrebné oznámiť buď elektronicky alebo papierovo do rovnakého termínu a predĺžiť si tak podanie daňového priznania o tri mesiace, prípadne až šesť mesiacov, pokiaľ ide o príjmy zo zahraničia. Kvôli pandémii bolo počas minulého roka možné podať odklad daňového priznania aj emailovou formou, tento rok už finančná správa odklad daňového priznania emailom neakceptuje. Toto opatrenie bolo mimoriadne platné len pre rok 2021.

Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania musí podať fyzická osoba, ktorá je podnikateľ a rovnako právnická osoba na predpísanom tlačive do 31. marca 2022. Toto oznámenie je možné podať elektronicky prostredníctvom portálu finančnej správy alebo na príslušný daňový úrad v papierovej forme. 

Pokiaľ sa nerozhodnete pre odklad, ale budete daňové priznanie podávať v riadnej lehote, termín na jeho podanie je rovnako do 31. marca 2022. Do tohto termínu je potrebné podať riadne vyplnené daňové priznanie na predpísanom tlačive, ktoré je verejne dostupné na stránkach finančnej správy, kde je možné ho podať aj elektronicky. Ak máte účet na portáli finančnej správy a registráciu na príslušnom daňovom úrade, údaje v daňovom priznaní v elektronickej forme budete mať predvyplnené. Pokiaľ podávate daňové priznanie v papierovej forme, tlačivo si môžete stiahnuť a vytlačiť, prípadne vyplniť elektronicky a následne vytlačiť a podať na príslušný daňový úrad.

MAREK JURICA
Autor: MAREK JURICA

Viac ako 19 rokov aktívne pomáham zákazníkom riešiť ich finančné požiadavky.

Pomohol som viac ako 500 klientom vybrať napríklad najvýhodnejšie poistenia tak, aby mali

istotu v živote a neplatili ani o cent navyše a aby banka na ich hypotéke

zarobila čo najmenej financii. 

 

Som expert na financie

 

»SKÚSENOSTI -  vo svete € som aktívny 19 rokov

»KONTAKTY - často na najvyšších miestach vo finančných inštitúciách

»ODBORNOSŤ - certifikáty a odborné skúšky v Národnej banke Slovenska

»DÔVERYHODNOSŤ - so súhlasom mojich klientov, poskytnem ich kontakt, aby ste sa ich mohli opýtať vy osobne na skúsenosť so mnou

 

PRIDANÁ HODNOTA:

EBOOK ZDARMA - na stiahnutie pre Vás zdarma

INFORMÁCIE ZDARMA - hodnotné články na Váš email

KONZULTÁCIA ZDARMA - kontaktujte ma a dohodneme sa

FINANČNÁ HODINKA ZDARMA (pre vybratých záujemcov): Hodnotné informácie o finančnej gramotnosti, o peniazoch, o tom, ako získať ďalší zdroj príjmu, ...           

 

V prípade Vášho záujmu mi napíšte email: juricamarek@juricamarek.sk 

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


Stiahnite si zadarmo

10 NEfinančných tipov práve na túto dobu 2022

spracovaním osobných údajov