Ako zjednodušiť splácanie úveru? Riešením je konsolidácia
20. 06. 2023

Ako zjednodušiť splácanie úveru? Riešením je konsolidácia

Spravovanie financií a splácanie pôžičiek môže byť zložité. Vo svete financií však existujú nástroje, ktoré nám môžu pomôcť zjednodušiť naše pôžičky. Jedným z nich je konsolidácia pôžičiek. V tomto článku sa dozviete, čo tento pojem znamená, aký je jej priebeh a ako sa dá porovnať s inými možnosťami riešenia dlhov, ako je napríklad refinancovanie. 

Čo je to konsolidácia pôžičiek?

Konsolidácia pôžičiek je proces spojenia všetkých vašich súčasných pôžičiek do jednej. Namiesto sledovania a splácania niekoľkých pôžičiek každý mesiac budete splácať len jednu pôžičku. Konsolidácia môže výrazne zjednodušiť správu vašich úverov a môže tiež viesť k lepším úrokovým sadzbám a výhodnejším podmienkam. Predstavte si ju ako spojenie všetkých vašich dlhov do jedného balíka. Môže to nielen ušetriť čas a znížiť stres, ale môže to viesť aj k lepšiemu finančnému plánovaniu a zdravšiemu rozpočtu.

Aký je rozdiel medzi konsolidáciou úverov a refinancovaním?

Hoci sa konsolidácia pôžičiek a refinancovanie pôžičiek môžu na prvý pohľad zdať podobné, ide o úplne odlišné pojmy. Konsolidácia pôžičiek zahŕňa spojenie viacerých pôžičiek do jednej, čo uľahčuje riadenie dlhov a v niektorých prípadoch môže viesť k nižším mesačným splátkam. Refinancovanie úverov na druhej strane znamená nahradenie jedného alebo viacerých existujúcich úverov novým úverom, často s nižšou úrokovou sadzbou alebo lepšími podmienkami. Refinancovanie môže byť užitočné, ak sa úrokové sadzby výrazne znížili alebo ak sa váš úver zlepšil, odkedy ste si vzali pôvodný úver.

Prečo je vhodné konsolidovať úvery?

Konsolidácia úverov môže priniesť niekoľko výhod. Konsolidáciou úverov s vysokým úrokom do jedného úveru s nižšou úrokovou sadzbou si môžete znížiť mesačnú splátku. To môže viesť k väčšiemu finančnému pokoju a lepšej schopnosti riadiť svoje financie. Okrem toho môže konsolidácia pôžičiek viesť k jednoduchšej správe dlhov, pretože namiesto sledovania viacerých splátok a úrokových sadzieb budete mať len jednu jedinú splátku. 

Ako prebieha proces konsolidácie úverov?

Proces konsolidácie úverov sa začína posúdením vašich súčasných úverov a finančnej situácie. To zahŕňa pochopenie celkovej výšky dlhu, úrokových sadzieb a podmienok splácania jednotlivých úverov. Keď máte prehľad o svojich pôžičkách, môžete začať hľadať možnosti konsolidácie a porovnávať ponuky od rôznych poskytovateľov. Keď nájdete úver, ktorý vyhovuje vašim potrebám a cieľom, môžete oň požiadať. Ak vám žiadosť schvália, váš nový veriteľ vyplatí vaše existujúce úvery a vy budete musieť splácať len jeden nový úver.

Je pre vás konsolidácia pôžičiek tým správnym riešením?

Konsolidácia pôžičiek nie je vždy ideálnou voľbou. Konsolidáciu by ste mali zvážiť, ak máte vysoké úrokové sadzby na svojich súčasných pôžičkách alebo ak máte problém dodržať všetky splátky. Konsolidácia je tiež dobrou voľbou, ak hľadáte spôsob, ako zjednodušiť svoje financie a zlepšiť svoje finančné plánovanie. Ste pripravení začať svoju cestu k lepšej finančnej budúcnosti? Neváhajte a využite kontakty na mojej webovej stránke, spoločne nájdeme riešenie presne pre vašu situáciu.

MAREK JURICA
Autor: MAREK JURICA

Viac ako 21 rokov aktívne pomáham zákazníkom riešiť ich finančné požiadavky.

 

Pomohol som viac ako 500 klientom vybrať napríklad najvýhodnejšie poistenia tak, aby mali istotu v

živote a neplatili ani o cent navyše a aby banka na ich hypotéke zarobila čo najmenej financii. 

 

Som expert na financie

 

»SKÚSENOSTI -  vo svete € som aktívny 21 rokov

»KONTAKTY - často na najvyšších miestach vo finančných inštitúciách

»ODBORNOSŤ - certifikáty a odborné skúšky v Národnej banke Slovenska

»DÔVERYHODNOSŤ - so súhlasom mojich klientov, poskytnem ich kontakt, aby ste sa ich mohli opýtať vy osobne na skúsenosť so mnou

 

PRIDANÁ HODNOTA:

EBOOK ZDARMA - na stiahnutie pre Vás zdarma

INFORMÁCIE ZDARMA - hodnotné články na Váš email

KONZULTÁCIA ZDARMA - kontaktujte ma a dohodneme sa

FINANČNÁ HODINKA ZDARMA (pre vybratých záujemcov): Hodnotné informácie o finančnej gramotnosti, o peniazoch, o tom, ako získať ďalší zdroj príjmu, ...           

 

V prípade Vášho záujmu mi napíšte email: juricamarek@juricamarek.sk 

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


Prihláste sa k odberu článkov

Dvakrát do mesiaca si prečítajte tipy pre vašu peňaženku

spracovaním osobných údajov